O walizkach ciekawostek kilka

  • W 2000 przedstawiono prototyp hulajnogi ze zintegrowaną, małą walizką jako sposób sprawnego przemieszczania się po mieście.
  • W 2007 przedstawiono projekt roweru-walizki. Miejsce na bagaż znajdowało się pod siedzeniem, z zewnątrz projekt wygląda jak obudowany rower z wystającą jedynie kierownicą, siedzeniem oraz kołami.
  • Firma Samsonite zaprojektowała okrągłą walizkę w roku 2008. Konstrukcja wielkiego koła z dwoma przedziałami bagażowymi pozwalała komfortowo ciągnąć bagaż praktycznie po każdym terenie.
  • Największa walizka świata powstała w 2011. Ponad 20 metrów wysokości oraz 4 metry szerokości to dzieło Louis Vuitton.
  • Samoważąca się, inteligentna walizka powstała w 2012. To dowód tego, że sztuczną inteligencję oraz dobrodziejstwa informatyczne można zastosować w praktycznie każdej sferze życia.
  • Automatyczna walizka? Tak! W 2012 przedstawiono walizkę, która sama podąża za swoim właścicielem. Sprzęt kontrolowany jest przez telefon komórkowy.

Walizki przyszłości

Wynalazcy, naukowcy i designerzy wciąż wdrażają nowe pomysły. Jednym z nich jest koncept walizek generujących energię. Podczas jazdy, kółka wytwarzają energię kinetyczną, która może być wykorzystana np. do ładowania sprzętów elektronicznych.

Innym pomysłem są drony bagażowe. Po co nosić, skoro można latać?

Technologia druku 3D stwarza spore pole do popisu dla domorosłych projektantów. Być może już wkrótce będziemy w stanie zaprojektować własne, unikalne produkty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *